Jeep e-Hybrid

Technológia Jeep e-Hybrid je kombináciou nového benzínového motora 1,5 T4 Turbo s výkonom 130k a 48V elektromotora.  Elektromotor s krútiacim momentom  55 Nm dodáva výkon plus 20* koní. E-Hybrid. označovaný tiež ako mild-hybrid má výlučne predný pohon. Súčasťou pohonu je nová 7-stupňová automatická dvojspojková prevodovka 7HDT300.

Nabíjanie

Systém e-Coasting zabezpečuje dobíjanie batérie vždy počas jazdy. Kinetická energia vozidla sa využíva ako záporný krútiaci moment na nabíjanie batérie počas jazdy. K tomu sa auto dobíja tiež vďaka využitiu kinetickej energie počas rekuperačného brzdenia.

S e-Hybridom je možné v plne elektrickom režime prejsť zopár kilometrov a tiež bez potreby spaľovacieho motora uskutočniť manévre v nízkych rýchlostiach. 

Funkcie elektrickej jazdy

Únavné čakanie v kolónach je s e-hybridom tiché a s hladkým rozjazdom, keďže poskytuje možnosť jazdy pri nízkej rýchlosti na plne elektrický pohon.
Po uvoľnení pedálu sa automaticky zopne elektromotor, preto sú reštarty tiché, plynulé a bez emisií. Elektrický pohon je tak plne využitý aj počas parkovania.

Technológia e-Hybrid je v ponuke pre modely Renegade a Compass