Bola raz jedna Daily

30. 01. 2023Pán Baláž z Komárna je našim dlhoročným zákazníkom. Samostatne podniká v oblasti prepravy tovaru v rámci Slovenska, Česka a Poľska. Je jedným z tých užívateľov, ktorých prístup starostlivosti o auto je vysoko zodpovedný. Nič nenecháva na náhodu ani na poslednú chvíľu. Rovnako citlivo pristupuje aj k samotnému šoférskemu umeniu. V lete 2022 bol však účastníkom vážnej dopravnej nehody.

Pán Baláž, teší ma, že ste si na mňa našli čas aj v tomto vypätom predvianočnom období. Z akej diaľky ste sa dnes vrátili? Aké boli cesty?
Dnes ráno som štartoval z Krakowa. Cesty boli primerané k ročnému obdobiu. Po toľkých rokoch ma málokedy niečo prekvapí.

Prezradíte nám teda ako dlho robíte toto povolanie a ako ste sa k nemu dostali?
Joj, pani zlatá (smiech). Oženil som sa veľmi mladý a bolo treba sa postarať. Začínal som ako šofér autobusu, potom som pracoval pre logistickú spoločnosť a pred 14 rokmi som to skúsil na vlastné riziko. Ako šofér sa v podstate živím celý život.

S menšou prestávkou, ktorá sa nečakane prihodila tento rok. Správne?
Áno. Zobral som si voľno 3 mesiace (smiech).

Zdá sa, že nehoda, ktorou ste si prešli nakoniec dopadla celkom dobre. Vyzerala hrozivo. Poviete nám o nej viac? Bola to Vaša prvá nehoda?
Áno, chvalabohu. Bola to moja prvá nehoda a dúfam, že aj posledná. Žiaľ, úradoval mikrospánok druhého vodiča. Obaja sme vyviazli so stredne ťažkými zraneniami. Zdá sa, že nemám žiadne zdravotné následky a môžem pokračovať v normálnom živote.

Po nehode k nám do Agrotec Slovensko,s.r.o. bolo Vaše auto Iveco Daily privezené v tragickom stave. Pár mesiacov pred nehodou ste si ho od nás s veľkou radosťou vyzdvihli.
Áno. Toto bola moja tretia Daily od Vás. Každé auto je pre mňa ako ďalšie dieťa (smiech). Keď som sa spamätal z prvotného šoku, prišli mi na myseľ praktické myšlienky. Čo auto, čo môj biznis? Táto Daily bola v podstate zánovná. Mala len niekoľko mesiacov.

Ako prebiehal proces opravy?
Keďže to bola moja prvá takáto udalosť, nevedel som čo očakávať, aký bude postup, papierovačky, koľko ma to bude stáť... Vaši technici napočítali rozsah škody a všetko odkomunikovali so zmluvnou poisťovňou. Bolo tam toho viac na opravu ako sa mi na prvý pohľad zdalo. Na moje prekvapenie poisťovňa všetko schválila, uhradila a ja som zostal celkom bez starostí. Len som si v novembri prišiel po opravené auto, podpísal pár papierov a pokračoval ďalej v mojej práci. Jednoducho sen.

Takže zostávate verný šoférskemu povolaniu?
Ale samozrejme. Je to môj život. O pár rokov vymením túto Daily za novší model a s tým už dobačujem do dôchodku (smiech).

Ďakujem Vám za príjemný rozhovor a prajem Vám ďalšie bezpečné kilometre.

Auto pána Baláža bolo k nám privezené v auguste a začiatkom novembra bolo pripravené v skvelom stave na odovzdanie. Za necelé 3 mesiace prešlo celou administratívou, schvaľovaním a veľmi náročnou opravou. Od odovzdania prešlo už niekoľko tisíc kilometrov a ďalej poctivo slúži starostlivému majiteľovi