Jeep získal prestížny európsky titul

19. 01. 2023


Značka Jeep sa celkom po prvý raz v histórii dostala do finále. Najnovší model Jeep Avenger sa dostal do finále spolu so 6 ďalšími finalistami, ktorými boli Kia Niro, Nissan Ariya, Peugeot 408, Renault Austral, Subaru Soltera/Toyota bZ4X a Volkswagen ID.Buzz. Porota sa skladala z 57 expertov z 22 štátov Európy. Do finálovej trojky sa Avenger dostal celkom hladko so súhlasom 56 porotcov. Na prvom mieste sa umiestnil s veľkým náskokom až 87 bodov. Odteraz sa Avenger môže tak pýšiť prestížnym titulom European Car of the Year 2023.

Už po prvom predstavení v októbri 2022 vzbudil Avenger veľký záujem médií, odbornej verejnosti aj zákazníkov. Toto SUV je kompaktné vozidlo v kombinácii s prekvapivo priestranným interiérom a jeho súčasťou sú najmodernejšie technologické funkcie. Avenger patrí do segmentu malých SUV, ktorý je druhým najväčším segmentom európskeho automobilového trhu podľa objemu predaja.

Avenger predstavuje kľúčový komponent v stratégii elektrifikácie značky, kde sa snaží stať lídrom v oblasti SUV s nulovými emisiami. Slovenskí fanúšikovia sa na naň môžu tešiť už túto jar.

jeep_car_of_the_year.jpg
 
REGISTRÁCIA DO NEWSLETTERA JEEP AVENGER
Chcem byť prednostne informovaný o novinkách týkajúcich sa nového modelu Jeep Avenger

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.