IVECO opäť v Rely Dakar

17. 12. 2018


V 41. Ročníku Rely Dakar sa znova pokúsi o víťazstvo tím PETRONAS de Rooy IVECO, ktorý bude zdolávať extrémne podmienky Južnej Ameriky so štyrmi nákladnými vozidlami typu IVECO Powestar. V poradí jedenásta rely sa bude konať na novej trase výlučne na Peruánskej pôde so začiatkom aj koncom v hlavnom meste Lima a pozostávať bude z desiatich etáp s celkovou dĺžkou 5000km. Veľkou výzvou pre pretekárov bude hlavne piesočnatý terén, ktorý tvorí až 70% trasy.
Značka  IVECO navrhuje , vyrába a predáva široký sortiment úžitkových a terénnych nákladných vozidiel a je už deviaty rok za sebou oficiálnym dodávateľom vozidiel, motorov a náhradných dielov v Rely Dakar. Testované IVECO Powerstar s pevnou nápravou je poháňané motorom IVECO Cursor 13 s výkonom až 1000 koní, ktorý skonštruoval FPT Industrial, člen skupiny CNH Industrial. Spoločnosť PETRONAS Lubricants International je ďalším sponzorom pre mazivá vyvinuté v spolupráci s IVECO.
Podľa prezidenta IVECO si značka zaslúži svoje meno, ktoré je stotožňované s vynikajúcou kvalitou a maximálnou spoľahlivosťou, čoho dôkazom je aj každoročné testovanie a úspech terénnych áut na najnáročnejšej rely na svete.