Tri „NAJ“ pre Jeep Avenger

21. 10. 2022


Prvá verzia NAJnovšieho modelu Jeep  nový Jeep Avenger s predným náhonom bola predstavená už v septembri. Tá už má aj svoju sériovú podobu. Tento základný model sa začína sériovo vyrábať v jednom z najmodernejších závodov Stellantis v poľských Tychách. Hoci koncept pôsobí robustne, verte či neverte, Avenger sa zaradil celkom na spodok hierarchie modelov. Je totiž ešte o 16 cm kratší ako doteraz najmenší Renegade. Ide tak o skutočne NAJkompaktnejšie mestské SUV značky. Najdôležitejšie je však spomenúť, že Avenger je NAJelektrickejší. Predstavuje totiž prvý sériovo vyrábaný  a zatiaľ aj jediný plne elektrický model značky Jeep. Krátko po jeho prvom predstavení bola na októbrovom parížskom autosalóne odhalená aj jeho štúdia verzie 4x4.

Plne elektrický Avenger je poháňaný elektrickým motorom s výkonom 156k. Vďaka zabudovanému tepelnému čerpadlu a 54kWh batérii má Jeep Avenger zabezpečiť elektrický dojazd približne 400-550 km podľa jazdného režimu. To znamená, že pri mestskom používaní ho nebude potrebné dobíjať niekoľko dní.

Jeep svojim dizajnom ani náhodou nesklamal a tak sa Avenger zaradil medzi dizajnové skvosty. Svalnaté línie zvýrazňujú len zdanlivú mohutnosť a dodávajú modelu unikátnosť. Prístrojová doska štýlovo farebne korešponduje s karosériou. Vyznačuje sa jednoduchosťou a praktickosťou, ktorá je podčiarknutá aj mechanickými tlačidlami, ktoré začínajú byť opäť mnohými zákazníkmi preferované.

Jeep Avenger má všetky predpoklady stať sa vysoko žiadaným vozidlom pre mestské využitie. Jeho technologická vyspelosť v kombinácii s nezameniteľným dizajnom je zárukou jeho úspechu. Začiatok predaja na slovenskom trhu sa očakáva v druhej polovici roku 2023.
 

NAJKOMPAKTNEJŠÍ * NAJNOVŠÍ * NAJELEKTRICKEJŠÍ

Mám záujem o vozidlo

Chcem byť prednostne informovaný o novinkách týkajúcich sa nového modelu Jeep Avenger

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.