V poradí druhá AGROTEC eco rally sa pretekárom páčila!

03. 08. 2023


Už po druhý raz organizoval AGROTEC Group eco rally v Hustopečích. Na štarte druhého ročníka pretekov, v ktorých nevyhráva najrýchlejší jazdec, ale ten, kto dokáže čo najpresnejšie dodržať stanovenú rýchlosť a vykáže čo najmenšiu spotrebu, pretekalo dvadsaťštyri posádok. O šesť viac ako minulý rok. Medzi účastníkmi boli aj AGROTEC Group tímy.

V prvom ročníku sa vydala na trať jedna naša posádka, tento rok sa už na štart postavili celkom štyri. „Usporiadať normálne rally už vieme, čo sa týka eco rally, tak sme nováčikovia, učíme sa to, ale za ten rok sme sa organizačne zase o dosť posunuli,“ uviedol riaditeľ pretekov a generálny riaditeľ AGROTEC Group Martin Rada. Prvou výraznou zmenou bolo to, že eco rally už nebola jednodňové podujatie, ale trvala až dva dni. "Pretekári si to užili, Pálavu si prezreli zo všetkých strán, obišli Novomlýnské nádrže, pozreli sa aj do Klobouk pri Brne a na Mutěnicko," dodal Martin Rada.

Pozvanie prijal aj rally jazdec Honza Kopecký a jeho navigátor Honza Hloušek. Tentokrát si  však títo dvaja rally majstri prehodili role. Riadil Honza Hloušek a Honza Kopecký si vyskúšal, aké je to byť v sedadle navigátora. Medzi účastníkmi pretekov bol aj herec Ján Dolanský a speváčka kapely Holki Klára Kolomazníková. Tá v úlohe navigátorky.

Preteky sa išli v dvoch dňoch. V piatok o šiestej hodine večer štartovalo prvé auto, v sobotu začali preteky o pol desiatej ráno. Prvá piatková etapa mala 154 kilometrov a jazdci ju prešli zhruba za tri hodiny. Sobotná etapa, ktorá merala okolo 155 km, štartovala ráno o pol desiatej a mala dve sekcie. V tej prvej pretekári dorazili do Veľkých Bielovíc. Po obede vo vinárstve Skoupil a návšteve vinárstva nasledovala druhá sekcia. Okolo pol tretej boli posádky v cieli. Nasledovali fanfáry víťazom, rozdávanie pohárov, hromadné fotenie sa na pódiu promotrucku a lúčenie sa. „Ešte raz vďaka všetkým, pretekárom, ale aj tým, ktorí túto rally pripravili a bez ktorých by nebola. A budeme radi, keď vás všetkých za rok zase uvidíme,“ ukončil 2. ročník AGROTEC Eco Rally Martin Rada.

Zamestnanci AGROTEC Group štartovali zadarmo. „Bolo to dobrodružstvo a tiež ma bavilo prechádzať ten kraj. Ďakujem AGROTECu, že nám umožnil pretekať. Nikto sme nevedeli, do čoho ideme, až po prvých zákrutách sme pochopili, ako to asi je. Veľmi sa mi to páčilo, bol to skutočný zážitok,“ povedal vedúci predaja ND AGRI CS Roman Marek.